تبلیغات
قاریان و حافظان افغانستانی در سی امین دوره مسابقات بین‌المللی قرآن کریم در تهران، در میان نمایندگان بیش از ۷۰ کشور جهان مقام چهارم و پنجم رشته قرائت و حفظ این دوره از مسابقات را به دست آوردند.

گزارش پیام آفتاب به نقل از خبرگزاری بین المللی قرآن (ایكنا) با پایان یافتن رقابت های سی امین دوره مسابقات بین‌المللی قرآن كریم جمهوری اسلامی ایران كه از 10 تا 17 ماه جوزا در سالن اجلاس سران (تهران) برگزار شد پس از یك دوره رقابت‌های فشرده میان نمایندگان اعزامی از بیش از 70 كشور جهان، برگزیدگان این دوره از مسابقات در دو رشته قرائت و حفظ به این شرح اعلام شدند:

براساس رأی هیئت داوران سی امین دوره مسابقات بین‌المللی قرآن كریم، در رشته قرائت «وحید وكیلی» از ایران مقام نخست را كسب كرد. همچنین عبدالرحمن الكردی از سوریه، سعید برات‌زاده از آلمان، محمدعلی خسروی از افغانستان و حسام كریم از عراق به ترتیب مقام‌های دوم تا پنجم این دوره از مسابقات را كسب كردند.

در رشته حفظ نیز «هاشم سلطانی‌نژاد» از ایران رتبه اول این رشته را از آن خود كرد و همچنین در این رشته سعید و آدم اسحاق واكاوا از نیجریه، حسین عدنان عبدالرزاق از عراق، محمد ارشاد بن عبدالله از مالزی و سیدصادق احسانی از افغانستان به ترتیب مقام‌ های دوم تا پنجم این دوره از مسابقات را به دست آوردند.

گزارش ایكنا حاكی است، نفرات اول تا پنجم سی امین دوره مسابقات بین المللی قرآن در هر دو رشته حفظ و قرائت یك جلد كلام‌الله مجید، لوح تقدیر، یادمان سی امین دوره مسابقات و به ترتیب 40 میلیون تومان، 35میلیون تومان، 30میلیون تومان، 25 میلیون تومان و 20 میلیون تومان دریافت می‌كنند.

بنابراین گزارش، در بخش پژوهش‌های قرآنی این دوره از مسابقات نیز یحیی میرحسینی از ایران رتبه اول، سید عبدالله اصفهانی و محمود ابوترابی به طور مشترك رتبه دوم، حمید ملك‌ملكان و راضیه علی اكبری به طور مشترك رتبه سوم، علی فرحان عبدالله الفكیكی از انگلیس رتبه چهارم و ناظم مجیل فاتح - رعد مزاحم فنجان هر دو از عراق به طور مشترك رتبه پنجم را به دست آوردند.

در این بخش نیز نفرات اول تا پنجم یك جلد كلام‌الله مجید، لوح تقدیر و به ترتیب مبلغ 10 میلیون تومان، 8 میلیون تومان، 6 میلیون تومان، 5 میلیون تومان و 4 میلیون تومان هدایا دریافت می‌كنند.