تبلیغات
عصر نقش قلم

عصر نقش قلم
قلم به دست گرفتم که حرف حق بنویسم = هر آنچه را نتوان گفت بر ورق بنویسم. به وبلاگ "عصر نقش قلم" خوش آمدید.
نویسندگان
نظر سنجی
لطفا بفرمایید وبلاگ (عصر نقش قلم) را چگونه ارزیابی می کنید؟


صفحات جانبی
پیوندهای روزانه
لینک های مفید
09192525100 :تلفن qalam54mr@yahoo.com :پیام مدیریت وبلاگ: با سلام خدمت شما بازدیدكننده گرامی، به وبلاگ من خوش آمدید، لطفا برای هرچه بهتر شدن مطالب این وبلاگ، ما را از نظرات و پیشنهادات خود آگاه سازید و به ما در ارتقاء كیفیت مطالب وبلاگ کمک کنید، با تشکر از شما، ایمیل
          آیا بی احترامی به《أیام الله》، تخریب《مساجدالله》 وقتل عام 《عباد الله》 جائز است؟
         خداوند در قرآن کریم برخی از《ایام》 و《اماکن》را به خودش نسبت داده و حفاظت و عمارت  آن دو را از عباد و بندگانش خواسته است چنان که می فرماید:《وَذَكِّرْهُمْ بِأَیَّامِ اللَّهِ.  إبراهیم/ 5.《إِنَّمَا یَعْمُرُ مَسَاجِدَ اللَّه》 توبه/ 18.
مسلّما همه روزها، ایام الهی است ، همانگونه که همه مکانها متعلق به خدا است ، اگر نقطه های  خاصی به نام 《مساجدالله》 نامیده شده دلیل بر ویژگی و قداست آنها است
همچنین عنوان《ایام الله》 مسلما اشاره به روزهای مخصوصی است که دارای امتیازات، عبرتها و درسهای  عظیمی است که در تاریخ زندگی بشر به روشنی قابل درک و فهم و مشاهده است و هر فردی  که  اندک ایمان، انصاف،  اندیشه آزاد و سواد قرآنی  داشته باشد از این دو جمله قرآنی  متوجه می شود که خداوند از بندگانش خواسته است که روزهای منسوب به خدا و  تاریخی جهان بشریت که به نوعی ارتباط مستقیم با اماکن مقدسه و مساجدالله دارند  خود به یاد داشته و به دیگران نیز متذکر شوند و در تعمیر و آباد ساختن مساجد  بکوشند به  دلیل آن که در آن مکانهای مقدس نام خدا بسیار زیاد برده می شود.《وَمَسَاجِدُ یُذْكَرُ فِیهَا اسْمُ اللَّهِ كَثِیرًا》حج 40
      بی تردید《ایام عاشورا》از《ایام الله》و حسینیه ها، تکیه خانه ها و مساجد از اماکن مقدسه و شعائر الهی به شمار می آیند. آیا در شریعت اسلام و نگاه عقل بی احترامی به 《أیام الله 》  تخرب 《مساجدالله》 و کشتار 《عبادالله》 جائز است؟
       مسلما یاد آوری آن روزهای تاریخی و سرنوشت ساز و انسان ساز  و حفاظت از مکانهای منسوب به خدا بر همه مسلمانها  ضروری و احترام گذاشتن به آنها واجب  و هتک حرمت و خراب کردن مساجد حرام است.
      بدون شک مفهوم آیات فوق ، مفهومی وسیع و گسترده است و به زمان و مکان معینی محدود نمی شود، همانند سایر آیاتی که در شرائط خاصی نازل گردیده اما حکم آن در همه قرون و اعصار ثابت است  بنابراین ستمکاران، دواعش و طالبانی که  در تخریب مساجد، اماکن مقدسه و پایگاه های توحید بکوشند.《وَسَعَىٰ فِی خَرَابِهَا》و یا مانع از آن شوند که نام خدا و عبادت او و مراسم مذهبی آنجا انجام گیرند در انتظار آنان در دنیا خاری و رسوائی است《 لَهُمْ فِی الدُّنْیَا خِزْیٌ》و  در آخرت  عذاب عظیم را خواهند چشید.《وَلَهُمْ فِی الْآخِرَةِ عَذَابٌ عَظِیمٌ》بقرة 114.
       در این اواخر حوادث بسیار تلخ  و ضد انسانی از سوی عمال و مزدوران استکبار  و آمریکا در نقاط مختلف کشور عزیزمان افغانستان  رخ داده است و  مردم مظلوم و بی دفاع مارا به خاک وخون کشانده و بدترین جنایات که از آن بدتر در اذهان تصور نمی شود را مرتکب شدند و در واقع این گرگ صفتان و یزیدیان زمان《ایام الله،《مساجدالله 》و 《عباد الله》را یکجا سربریده و می برند.
       باتوجه  به این که در آستانه《ایام عاشورا》و اجتماعات و مراسم  مذهبی  از سوی برخی مردمان خداجو و دلپاک هستیم و به تعبیر قرآن کریم این مردم، بندگان مخلص خدا《عِبَادَ اللَّهِ الْمُخْلَصِینَ》صافات/ 160  هستند که با  اخلاص تمام، این مراسم مذهبی  و معنوی را  در بهترین روزها و  اماکن منسوب به خداوند بر گزار  می کنند.
        اما دشمنان خدا جل جلاله، قرآن کریم، رسول الله الاعظم(ص) و خاندان مطهرش تحمل مشاهده چنین عظمت، شکوه و اقتدار اسلام ناب و مکتب حسینی را ندارند و با تمام انرژی شیطانی آمدند  که  جلو گسترش اعتلای فرهنگ اسلامی  و مکتب اصیل شیعه را بگیرند  ولی باید گفت: این کوردلان کور خواندند. چراغی را که ایزد برفروزد / گر ابلهی پف کند ریشش بسوزد.

          در در ادامه چند نکته اساسی را می خواهم  در دو بخش اشاره نمایم :
           در بخش اول مخاطب، مردم شریف و مسلمان مؤمن به ویژه جوانان عاقل و متدین کشور عزیزمان است  که به نکات ذیل توجه فرمایند:
        1-   سرنوشت و آینده کشور به دست شما مردم مؤمن خاصه جوانان پاک دل می باشد و با تدابیر خودتان، غافلان و خواب رفتگان جامعه را  از  خواب غفلت و جهالت بیدار نمایید و کشور را با دستان پرتوان خودتان ساخته و مدیرت نمائید و این توان و انرژی در وجود هر فرد شما نهفته است. مگر شما از یک جوان ایرانی یا اروپایی  چه کم  دارید؟
        2-  مأیوس و نا امید نباشید به دین و ایمانتان راسخ  و ثابت قدم بوده و تقوای الهی را در همه احوال رعایت نمائید  که بنابه فرمایش قرآن،  آینده  از آن  مؤمنان متقی و پرهیز گار است.《وَالْعَاقِبَةُ لِلْمُتَّقِینَ》اعراف/ 128 وبی تردید  این گروه با این خصلت  در پناه امن الهی خواهند بود.《إِنَّ الْمُتَّقِینَ فِی مَقَامٍ أَمِینٍ》دخان/51.
        3- وحدت،  اتحاد و همدلی  خودتان را حفظ کنید و از مباحث نفاق افگن،  قوم گرایی  و  کلمات سوژه آمیز در سطح کلان کشور  و فضاهای مجازی  اجتناب نمائید که این موضوع سفارش اکید قرآن کریم است《وَلَا تَكُونُوا كَالَّذِینَ تَفَرَّقُوا وَاخْتَلَفُوا》آل عمران/ 105  دلیلش هم آنست که  اختلاف و عدم اتحاد، آن عظمت و اقتدار که در مقابل دشمن  دارید از شما کاهش داده و از بین می برد.《وَلَا تَنَازَعُوا فَتَفْشَلُوا وَتَذْهَبَ رِیحُكُمْ》 انفال/46.
        4-《ایام عاشورا》و《ایام الله》 را  هرچه می توانید  در《حسینیه ها》 و《مساجد》 پرشور و باشکوهتر  برگزار نمائید منتها عقل حکم می کند و احتیاط هم شرط عقل است که در مراسم عاشورا، نماز جماعات و اجتماعات دیگر از نگهبانان چندلایه و نامرئی استفاده نمائید  و فاصله های نگهبانان هم زیاد  باشند، چنانچه دشمنان آمدند اگر از نگهبان اول رد شدند قطعاً از نگهبانان دوم و سوم عبور نمی توانند چون که از بدن های آنان هم خون برون می آید و آنان هم کشته می شوند و آنان هم می ترسند.
       5- مکتب ما مکتب حسینی، ایثار، شهادت و  عزت است، شهادت با عزت در این مکتب افتخار است و جامعه که شهادت ندارد عزت ندارد، ملت که شهادت دارد با عزت و سربلند  است. مطمئن باشید پیوند ما با خدا و رسول مکرم اسلام(ص) و خاندانش پیوند ایمانی و اعتقادی است و ما اعتقاد داریم که عزت از آن  خدا و رسول او  و مومنین است《وَلِلَّهِ الْعِزَّةُ وَلِرَسُولِهِ وَلِلْمُؤْمِنِین》 منافقون/8.
       6- جوانان عزیز!  رهبران دولت وحدت ملی  خوابند یا خودشان را به خواب زدند و یا از آمریکا و کشورهای غربی استرزاق می کنند که جنایات ضد انسانی و کشتار و قتل عام مردم بی گناه را  که هر روز به وسیله مزدوران آنان انجام می گیرند نمی بینند و اگر هم می بینند در قبال اراضی وطن  و مردم شریف و نجیب خودشان  احساس مسئولیت نمی کنند. بنابراین از خود، ناموس، وطن و دین تان  دفاع و محافظت نمائید و بدانید این شیوه پیشوایان راستین ما بودند.

          در بخش دوم خطاب ما به جوانان داعش و طالب است که به مطالب زیر دقت نمایند:
       1- به جوانان طالبان و دواعش  عرض می کنم  شما اگر دین و  ایمان و  ناموس  ندارید و از روز حساب قیامت نمی ترسید حد اقل وجدان بیدار،  غیرت و عقل داشته باشید و در زندگی تان آزاد مرد  باشید مردان، اطفال و زنان  بی گناه  را به چه جرمی می کشید و سر می برید؟ و گناه آنان چیست؟《بِأَیِّ ذَنْبٍ قُتِلَتْ》تكویر/ 9. و چرا خودتان را انتحار می کنید؟ در حالیکه قرآن کریم از انتحار نهی می کند و می فرماید: خودتان را انتحار نکنید.《وَلَا تَقْتُلُوا أَنْفُسَكُمْ》نساء/29.
        2- امیدوارم روزی برسد که شما جوانان دواعش و طالبان به  اربابان مستکبر و مولوی های بی عقلتان مراجعه نکنید و از آنان دستور نگیرید فقط به  عقل وجدان خود تان  رجوع نموده و از آن دو رهبر درونی  دستور و فرمان بگرید دلیلش هم آنست که که قرآن از وجدان بیدار  به نفس لوامه  تعبیر و اشاره فرموده است:《وَلَا أُقْسِمُ بِالنَّفْسِ اللَّوَّامَةِ》قیامة 2 و این نفس لوامه و ملامت گر در وجود همه انسانها است و همه از این نعمت الهی برخوردار هستند منتها آفت این خصلت، گناه ومعصیت است اگرانسان مرتکب گناه بشود در اثرتکرار گناه وجدان او از بین می رود به عنوان مثال اگر یک سنگ منقوشی را در معرض عبورومرورافراد قرار دهند هر قدر هم که آن سنک ، سخت ومحکم باشد در اثر راه رفتن روی آن ، نقش های روی آن محو می شود ،اما اگر خواسته باشند نقش های برجسته ونوشته های روی سنگ آسیبی نبیند لازمه اش این است که ازرفت وآمد وپا گذاشتن روی آن جلوگیری کنند در غیر این صورت در اثر راه رفتن روی آن سائیده می شودحال مسئلۀ وجدان هم همین حکم را دارد اگرکسی بخواهد از این خصلت بهره مند باشد بایداز او مراقبت کند وتنها نیرویی که می تواند آن را حفظ کندگناه نکردن است  و بدترین گناه  در نزد خدا جنایاتی است که شما جوانان دواعش  مرتکب می شوید.
       3- شما دواعش و طالبان جوان که خودتان را مسلمان می پندارید اگر چنین است رسولان و انبیاء الهی  را که قبول دارید آیا تا هنوز به زندگی و راه و روش حضرت یوسف جوان فکر کرده اید؟ شاید قرآن را خوانده باشید اگرنخوانده اید حتما شنیده اید که یوسف جوان چگونه  از گناه فرار کرد و از 《نفس اماره》به خدا پناه برد؟《 وَمَا أُبَرِّئُ نَفْسِی ۚ إِنَّ النَّفْسَ لَأَمَّارَةٌ بِالسُّوءِ》 یوسف 53 آیا شما تا هنوز از شر نفس اماره خودتان و شیطان به خدا پناه برده و از گناه فرار کرده اید؟
      4- جوانان طالب و داعش! شما چگونه نماز برپا می دارید که شما را از فحشاء، منکر و گناه باز نمی دارد در حالی که قرآن می فرماید: اقامه نماز  انسان  را از گناه، معصیت، فحشاء و منکر  باز می دارد 《وَأَقِمِ الصَّلَاةَ ۖ إِنَّ الصَّلَاةَ تَنْهَىٰ عَنِ الْفَحْشَاءِ وَالْمُنْكَرِ》. عنكبوت/ 45. بالاترین و شدیدترین منکر؛  بی احترامی و هتک حرمت به《أیام الله، تخریب《مساجدالله》و کشتار《عبادالله》و قتل عام  مردان، زنان و اطفال بی گناه است.

1396/6/12 ه ق .  رحیمی
، 
.: Weblog Themes By WeblogSkin :.
درباره وبلاگ


بِسْمِ اللَّهِ الرَّحْمنِ الرَّحِیم
«ن وَ الْقَلَمِ وَ ما یَسْطُرُونَ؛ سوگند به قلم و آنچه را بوسیله قلم مى ‏نویسند» قلم/1. امام صادق(ع) مى فرماید: «ما رَأَیْتُ باكِیاً اَحسَنَ تَبَسُّماً مِنَ الْقَلَمِ؛ هیچ گریانى را ندیدم كه همچون قلم به زیبایى تبسم كند».
وبلاگ «عصر نقش قلم» با نگاه جدید و نو به مسائل علمی پژوهشی، فرهنگی، اجتماعی، سیاسی و خبری افغانستان و جهان، با رعایت اصل احترام متقابل افکار، عقاید و اندیشه های دیگران، تمایل دارددر زمینه های فوق یاد آوری و اطلاع رسانی نموده و اظهار نظر نماید و لذا در موضوعات یاد شده از اظهار نظر مفید و سازنده کلیه ای اندیشمندان، متفکران، نویسندگان و دوستان صمیمانه استقبال می نماید. ای قلم هستی بسی زیبا گهر/ برگرفته علم از تو بال و پر/ با تو قرآن خدا تحریر شد/ با تو آیه آیه اش تفسیر شد.
قلم به دست گرفتم که حرف حق بنویسم
هر آنچه را نتوان گفت بر ورق بنویسم
قسم به جان قلم خورده ام که نای قلم را
به دست گیرم و تا آخرین رمق بنویسم
بر آن سرم که به رغم محیط در همه جایی
هر آنچه حق بپسندد به حقِ حق بنویسم

آمار باز دیدکنندگان
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
كل بازدیدها : نفر
تعداد کل پست ها : عدد
تعداد نویسندگان : عدد
آخرین بازدید:
آخرین به روز رسانی:
امکانات وب
Google

در این وبلاگ
در كل اینترنت

آپلود نامحدود عکس و فایل

آپلود عکس

دریافت کد آپلود سنترTop Blog
مسابقه وبلاگ برتر ماه