تبلیغات
ولادت مولی الموحدین امیرالمومنین حیدر کرار شیر خدا مولود کعبه وفرا رسیدن روز پدر را خدمت همه مسمانان به خصوص شیعیان جهان تبریک و تهنیت عرض می کنم

زان  سبب ماه رجب، ماه  خداست
 که اندرآن،  میلاد  شاه  لافتی ست
شد رخش از کعبه ظاهر،عقل گفت:
چون که صد آمد نودهم پیش ماست


به راستی چرا باید ولادت پیامبران و امامان همیشه با عجایب و شگفتی ها همراه باشد؟ از باب مثال؛ حضرت موسی (ع) در صندوقی گذارده شد و در دریای نیل رها گشت و دریا او را به ساحل برد تا در پناه خدا پرورش یابد! حضرت عیسی (ع) ، بدون آن كه پدری داشته باشد زاده شد و در كودكی در گهواره با مردم لب به سخن گشود، حضرت اسماعیل!(ع) در یکی از صحراهای لم یضرع عربستان به دنیا آمد تا با کشیدن پاها برروی زمین آبی به نام آب زمزم جریان یابد و سر آنجام سنگی به نام حِجر اسماعیل نامیده شود كه هر سال صدها هزار نفر از اطراف عالم به سراغ  آن آمده و موظفند در طواف خانه خدا آن حریم را كه مدفن حضرت است همچون جزئى از كعبه قرار دهند.

ولادت پیامبر بزرگ اسلام حضرت محمد (ع) در عام الفیل (570 میلادی) نیز با حوادثی همراه بود و علی (ع) ، پس از آن كه دیوار خانه كعبه برای مادرش شكاف برداشت درون خانه خدا به دنیا آمد! چرا؟!

 ولادت پیامبران و امامان به خصوص ولادت با سعادت حضرت علی (ع) در 13 رجب در خانه خدا همچون شهادتش در مسجد و محراب نماز و دعا گواه حق، بر راستی و درستی رسالت و وامامت آنان است.

مولای متقیان امیر مؤمنان در تمام ابعاد زندگی اش، از ولادت تا شهادت، آیت بزرگ خداوند به شمار می آید، ولادت معجزه آسای او، خود پیامی است آشكار به مردم جهان كه شأن، مقام و منزلت رفیع آن مولود بزرگ را بیان می كند.

براین اساس وبلاگ «عصرنقش قلم» میلاد مولی‌الموحدین حضرت امام علی ابن ابیطالب (ع) نخستین اختر تابناك آسمان امامت و ولایت را بر عموم مسلمانان به خصوص شیعیان جهان تبریك و تهنیت می عرض می کند.