تبلیغات
عصر نقش قلم

عصر نقش قلم
قلم به دست گرفتم که حرف حق بنویسم = هر آنچه را نتوان گفت بر ورق بنویسم. به وبلاگ "عصر نقش قلم" خوش آمدید.
نویسندگان
نظر سنجی
لطفا بفرمایید وبلاگ (عصر نقش قلم) را چگونه ارزیابی می کنید؟


صفحات جانبی
پیوندهای روزانه
لینک های مفید
09192525100 :تلفن qalam54mr@yahoo.com :پیام مدیریت وبلاگ: با سلام خدمت شما بازدیدكننده گرامی، به وبلاگ من خوش آمدید، لطفا برای هرچه بهتر شدن مطالب این وبلاگ، ما را از نظرات و پیشنهادات خود آگاه سازید و به ما در ارتقاء كیفیت مطالب وبلاگ کمک کنید، با تشکر از شما، ایمیل

واژه «بی ننگ» ترکیب یافته از (بی + ننگ) است، ننگ به معنای عار، آبرو، حیا، حرمت و شهرت است. باتوجه به این معنا می توان گفت واژه «بی ننگ» به معنای بی آبرو، بی حیا، رسوا است و آنکه از کارهای ناشایسته فردی و اجتماعی خویش شرم و حیا نداشته باشد.

اگر در تاریخ مراجعه نماییم می بینیم که در هر عرصه و برهه ای از زمان و تاریخ، نام آوران بی ننگ چون طلحه و زُبیر بودند که نبودند در پی ننگ بلکه بودند در پی دنگ فنگ.

اسلام عزیز است و هیچ  عیب وایرادی ندارد، گرفتاری ها و مشکلات خود و جامعه اسلامی را به اسلام ربط ندهیم. شاعر چه زیبا گفته است: جمعیت كفر از پریشانی ماست / آبادی بتخانه زویرانی ماست / اسلام به ذات خود ندارد عیبی / هرعیب كه هست از مسلمانی ماست.

امروز درد مسلمانها همین درد و رنج و آه است، هرکس به دنبال برو، بیا، جاه و جلال است، متاسفانه جامعه افغانستان نیز از این قاعده (بی ننگ = دنگ فنگ) مستثتنی نبوده بلکه با همین قاعده نفس می کشند. در کجای دنیا شما دیده اید که دو رئیس جمهور یک کشور را اداره کنند؟ و در کجای دنیا اتفاق افتاده که دوخلته(کیسه) پُر از کاه را بر سر یک اُلاغ در زمان واحد بکشند؟ و این حادثه در کشور عزیز ما اتفاق افتاده است. مگر این کشور را دو رئیس و چهار معاون اداره نمی کنند؟. مگر نه آنست که دو لاین برق از کوتل سالنگ به زور و قدرت آن شش نفر کشیده شود؟ و این همان کشیدن دو خلته پُر از کاه بر سر یک اُلاغ در زمان واحد است.

مردم بیچاره! به چه رهبران و کسانی دل بسته و خوش کردند مگر زور شما به دو رئیس جمهور می رسند که جنبیش روشنایی و المناک تشکیل داده اید؟ مگر شما رهبران و مسؤلان دلسوز و جان فدا دارید که به صحنه می آیید مطالبه حق نموده وخون می دهید؟ مگر ندیدید که چگونه رهبران بی ننگ هریکی خزیدند و رفتند و گرفتند پولهای رنگا رنگ و شما را رها کردند در زیر آفتاب دهمزنگ.

وجدان بیدار! آنانکه اندک وجدان بیدار دارند و در خواب جهالت، غفلت و تعصب فرو نرفتند متوجه قضایای اخیر کابل شده وخواهند شد و دنیا هم دیده وقضاوت خواهند کرد.

بی پرده گویم: در قضیه اخیر(جنبیش روشنایی) مردم، رهبران، مسؤلان و پیش قراولان به چند دسته قابل تقسیم اند: 1- لجبازان و متعصبان. 2- تعامل گران بلکه معامله گران. 3- نان، به نِرخ روز خوران. 4- از آب گِل آلود ماهی گیران. 5 بی تفاوتیان و هرکس کلاه خود محکم گیرد که باد نبرد 6- عدالت خواهان و حق طلبان. تو خود حدیث مفصل بخوان از این مجمل.

در پایان! آنان، سالهای متمادی به طور مستمر و بی ننگ وار تلاش کردند تا بذر خون از مردم زجر دیده تاریخ، بپاشند و از این قبیل خونها و قربانی های دهمزنگی در نقطه نقطه از خاک کشور، از مردم غریب، بیچاره  و مظلوم گیرفتند و بسیاری از مردم خودشان را به طُعمه هجرت دادند و امروز است که محصولاتشان را می چینند به این نان و نوا، برو و بیا، جاه وجلال شهرت وشوکت رسیدند و شما روشن فکران تازه به دوران رسیده می خواهید یک شبه باگیرفتن و ریختن خون صد نفر از مردم خود در دهمزنگ به آن، نان و نوا برسید و آنان را کنار بزنید و رهبریت را تصاحب نمایید. نه! باید سالها زانوی تلمُّذ در نزد آنها بزنید و خونهای وافری را از مردم مؤمن و متدیِین جامعه خود آنهم در نقطه نقطه از خاک کشور بگیرید و آن قدر از خودتان بی ننگی به جای بگذارید تا شاید به آن نان و نوا دست یابید.

رحیمی  6 / 5 / 1395

 
طبقه بندی: سیاست،
برچسب ها: بی ننگ، دهمزنگ، عار، بی آبرو، دنگ فنگ، اسلام به ذات خود ندارد عیبی، جنبیش روشنایی،
[ چهارشنبه 1395/05/6 ] [ 06:21 بعد از ظهر ] [ محمد علی رحیمی ] [ نظرات ]
.: Weblog Themes By WeblogSkin :.
درباره وبلاگ


بِسْمِ اللَّهِ الرَّحْمنِ الرَّحِیم
«ن وَ الْقَلَمِ وَ ما یَسْطُرُونَ؛ سوگند به قلم و آنچه را بوسیله قلم مى ‏نویسند» قلم/1. امام صادق(ع) مى فرماید: «ما رَأَیْتُ باكِیاً اَحسَنَ تَبَسُّماً مِنَ الْقَلَمِ؛ هیچ گریانى را ندیدم كه همچون قلم به زیبایى تبسم كند».
وبلاگ «عصر نقش قلم» با نگاه جدید و نو به مسائل علمی پژوهشی، فرهنگی، اجتماعی، سیاسی و خبری افغانستان و جهان، با رعایت اصل احترام متقابل افکار، عقاید و اندیشه های دیگران، تمایل دارددر زمینه های فوق یاد آوری و اطلاع رسانی نموده و اظهار نظر نماید و لذا در موضوعات یاد شده از اظهار نظر مفید و سازنده کلیه ای اندیشمندان، متفکران، نویسندگان و دوستان صمیمانه استقبال می نماید. ای قلم هستی بسی زیبا گهر/ برگرفته علم از تو بال و پر/ با تو قرآن خدا تحریر شد/ با تو آیه آیه اش تفسیر شد.
قلم به دست گرفتم که حرف حق بنویسم
هر آنچه را نتوان گفت بر ورق بنویسم
قسم به جان قلم خورده ام که نای قلم را
به دست گیرم و تا آخرین رمق بنویسم
بر آن سرم که به رغم محیط در همه جایی
هر آنچه حق بپسندد به حقِ حق بنویسم

آمار باز دیدکنندگان
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
كل بازدیدها : نفر
تعداد کل پست ها : عدد
تعداد نویسندگان : عدد
آخرین بازدید:
آخرین به روز رسانی:
امکانات وب
Google

در این وبلاگ
در كل اینترنت

آپلود نامحدود عکس و فایل

آپلود عکس

دریافت کد آپلود سنترTop Blog
مسابقه وبلاگ برتر ماه