تبلیغات
عصر نقش قلم

عصر نقش قلم
قلم به دست گرفتم که حرف حق بنویسم = هر آنچه را نتوان گفت بر ورق بنویسم. به وبلاگ "عصر نقش قلم" خوش آمدید.
نویسندگان
نظر سنجی
لطفا بفرمایید وبلاگ (عصر نقش قلم) را چگونه ارزیابی می کنید؟


صفحات جانبی
پیوندهای روزانه
لینک های مفید
09192525100 :تلفن qalam54mr@yahoo.com :پیام مدیریت وبلاگ: با سلام خدمت شما بازدیدكننده گرامی، به وبلاگ من خوش آمدید، لطفا برای هرچه بهتر شدن مطالب این وبلاگ، ما را از نظرات و پیشنهادات خود آگاه سازید و به ما در ارتقاء كیفیت مطالب وبلاگ کمک کنید، با تشکر از شما، ایمیل
این موضوع که سرخط خبرهای روز رسانه های جهان، افغانستان و فضای مجازی قرار گرفته خوب است در طی چند مطلب مورد بحث و بررسی قرار گیرد. از طرف دیگر خواننده گرامی هم برداشت نکند که صاحب قلم از طرف داران  استاد محقق است.

مطلب اول:  موج از پرسشها و سوالات
موضوع نشست یا اجلاس در تهران تحت عنوان "اجلاس جهانی محبان اهل بیت(ع) و مسأله تکفیری ها" بود
پرسشها های که  مطرح است به  قرار ذیل  است؛ آیا سفر حاج محمد محقق معاون ریاست اجرایی کشور و رهبر حزب وحدت اسلامی مردم افغانستان در تهران شخصی بوده  یا از طرف حزب یا دولت صورت گرفته است؟
باتوجه به شرائط افغانستان؛ آیا اظهارات استاد محقق در تهران صحیح و به جا بوده است؟  آیا ایشان در تهران از روی تفکر و با مشورت مشاورینش در مورد شکست داعش در سوریه و عراق سخن گفته است؟
فرض کنید اگر لشکر فاطمیون در میان نبود و استاد محقق همان اظهارات را در تهران در طی چنین اجلاسی بیان می کرد بازهم مورد چنین اعتراضاتی قرار می گرفت یا خیر؟

مطلب دوم: بخش های از سخنان محقق

در این قسمت  بخشی از صحبتها و سخنرانی استاد محقق را  که در تهران ایراد کرده است می آوریم:
 《پیروزی های بزرگی که مجاهدین و رزمندگان مقاومت اسلامی در برابر نیروی دهشت افگن داعش بدست آوردند... این پیروزی را به تمام جهان اسلام، به تمام محبان اهل بیت(ع) خصوصاً به ملت عراق و سوریه تبریک عرض می کنم...لازم می دانم از همه رزمندگانی که در این نبردها تشریک مساعی کردند چه از رزمندگان عراق و سوریه ، ارتش عراق و سوریه، حشدالشعبی عراق ، همچنین رزمندگان ایران افغانستان پاكستان و جای جای دنیا که در این نبردها شرکت کردند و در حقیقت این نبردها ، نبرد اسلام علیه کفر و دسایس استکبار جهانی بود پیروز شدند، از آنها صمیمانه تشکری کنم و نقش برادر عزیزمان سردار استوار اسلام ، حاج قاسم سلیمانی و همچنین سید بزرگوار سید حسن نصرالله در این مابین بسیار برجسته بود، که برایشان موفقیت بیشتر آرزو می کنم و تبریک می گویم》

مطلب سوم: موج اعتراضات معترضین

می توان گفت: کسانی که نسبت به این اظهارات استاد محقق منتقد و معترض هستند به طور کلی دوگروه هستند:

1- پشتون های دولتی
اکثر کسانی که بدنه حکومت وحدت ملی  را تشکیل می دهند از اقوام پشتون هستند مانند اشرف غنی، حنیف امر، مسلم یار حتی عبدالله عبدالله که به نوعی پشتون است، برخی از این دولت مردان که خود به داعش بودن متهم هستند نسبت به  اظهارات محمد محقق به شدت اعتراض کردند و گفته اند این اظهارات از جانب دولت و مردم افغانستان نیسته و نبوده  و ایشان اشتباه کرده است که پیروزی جبهه مقاومت را بر داعش به دولت سوریه و عراق تبریک گفته است  و در نتیجه خواستار محاکمه استاد محقق شدند. همه دنیا می دانند که دواعش دشمن دین، اسلام و بشریت هستند و به هیچ کس رحم نمی کنند؛  به  هر قوم و گروه و جنسی که دست بیابند سر می برند مانند حیوانات درنده  می درند و می کشند  و این نوع اعتراض از سوی برخی این دولت مردان نسبت به سخنان استاد محقق این ذهنیت را ایجاد می کند که دولت یا برخی  سیاست مداران دولتی خود داعش و یا حامی داعش می باشند و این ذهنیت را به وجود می آورد که داعش در نزد دولت وحدت ملی محترم  است و هرکسی در افغانستان از داعش بد بگوید یا با آنان بجنگد  ممکن است جرم تلقی شود.

2- هزاره های دولتی
برخی از هزاره های دولتی که بیشتر در پارلمان هستند نیز نسبت به سخنان استاد محقق اعتراض کرده و موضع تندی گرفتند و گفته اند: اظهارات استاد محقق نا سنجیده  و به  ضرر دین، دنیا و مردم افغانستان بوده  و کاملاً به منافع جمهوری اسلامی ایران  صورت گرفته است. چنانکه از سخنان برخی این منتقدین استفاده می شود منافع ملی و مردم مقدم بر دین و مذهب، مکتب اهلبیت(ع) و قرآن است و این منتقدین را می توان به چند دسته تقسیم کرد: برخی از آنها ترسو و بزدل هستند و اعتراضشان از روی ترس می باشند، به نظر می رسد زمان ترس، تقیه و پنهان کاری گذشته است.  برخی دیگری از آنها متملقان و چاپلوسان را تشکیل می دهند و اینها نان و رزق و روزی شان را با تملق و چاپلوسی به دست می آورند و معتقدند که اگر این گونه نباشند خداوند به آنها روزی نمی دهد. دسته سوم کسانی هستند که پای بند به دین و ایمان و ارزشهای دینی نیستند. در واقع اینها دین و ایمان ندارند و طبق باور آنان منافع ملی و شخصی ارزشمند است و قطعا مقدم بر ارزشهای دینی، اسلامی  و مذهبی است ودر نتیجه نعوذ بالله نهضت امام حسین( ع)  اشتباه بوده است. البته انتقاد این افراد(گروه) قابل تامل و احترام است.

 مطلب چهارم: کلام حقیقت

باتوجه به این که دهشت افگنان داعش دشمن اهل سنت، مسیحی، شیعه حتی بشریت است تردیدی وجود ندارد. دلائلی این مدعا کشتار همه روزه آنان است که در تمام دنیا به خصوص در افغانستان در میان مردم اعم از شیعه و سنی  اتفاق می افتد و مردم بی گناه را در مساجد؛ فروشگاه ها و شهرها با انتحار و تیر و تفنگ  می کشند.  فقط چشم بینا و گوش شنوا وجود ندارد.
از طرف دیگر! رفتن بچه های افغانستان در سوریه برای مبارزه با دشمن دین اسلام و بشریت  هیچ ربطی به دولت، مردم افغانستان و استاد محقق ندارد و هر کسی می رود بر اساس اعتقادات و باورهای دینی، مذهبی و شخصى خودش می رود و حداقل برای اینجانب قابل تایید نیست.
اظهارات استاد محقق  نیز ربطی به دولت، حزب و مردم افغانستان ندارد و نظر شخصی خودش و عقلای عالم است که هرکس با دشمن اسلام و قرآن و بشریت مبارزه کند خوب و کاری پسندیده ی است منتها ایشان اگر با احتیاط حرف می زد بهتر بود.
نکته دیگری که قابل اشاره می باشد آنست که برادران پشتون ما چرا این چقدر  سر و صدا و هیاهوی به راه انداختند. اگر بچه های شیعه در سوریه رفتند به جبهه مقاومت اسلامی کمک کردند شعارشان آنست که از حرم اهلبیت پیغمبر (ص) دفاع می کنند اما  از برادران اهل سنت افغانستان که به کمک داعش رفتند شعارشان چیست؟ به چه اهدافی رفتند؟ منتها فرقشان در آنست که این طرف ماه دوملیون تومان می گیرد و آن طرف ماه ده ملیون تومان و این طرف از ایران می گیرد و آن طرف از آمریکا و عربستان.
نکته آخر آنست که در افغانستان علم و قلم  و وحدت یک طرفه چندان کارایی ندارد و از این مجمل تو خود حدیث مفصل خوان. امروز که داعش از ضعف دولت استفاده نموده در افعانستان لانه کرده است اگر کشت و سر برید باید مقابله به مثل شود این سفارش قرآن کریم است. فَمَنِ اعْتَدَىٰ عَلَیْكُمْ فَاعْتَدُوا عَلَیْهِ بِمِثْلِ مَا اعْتَدَىٰ عَلَیْكُمْ. بقرة/ 194.
شما دولت مردان دولت وحدت ملی به جای آنکه با داعش و مخالفان دولت مبارزه کنید و آنها را از خاک وطن برون برانید از آنها حمایت می کنید و این موج که شما ایجاد کردید بیانگر حمایت از داعش  است یا آنکه داعش در درون حکومت جای گرفته است.
مخلص کلام؛  سخنرانی حاجی محمد محقق برعلیه جنایت‌ های ضد بشری گروه ‌های "تکفیری" در تهران،  درحقیقت نقاب از چهره ‌ی برخی از حلقات حامی آن گروه‌ ها درکابل برداشت . به‌عبارت دیگر؛ اظهارات  وی در اجلاس جهانی محبان اهل بیت (ع) و مساله‌ ی تکفیری‌ ها در تهران، به مزاق برخی از حلقات حامی ترور، دهشت و وحشت در افغانستان خوش نخورده‌ و آنان‌را به موضع‌گیری بر علیه‌ او ( محمد محقق)واداشته است.
 محمدعلی رحیمی
1396/9/8 ه ش. طبقه بندی: سیاست،
برچسب ها: مسلم یار، محمدمحقق، اجلاس جهانی محبان اهل بیت(ع) و مسأله تکفیری ها،
[ شنبه 1396/10/2 ] [ 01:24 قبل از ظهر ] [ محمد علی رحیمی ] [ نظرات ]
.: Weblog Themes By WeblogSkin :.
درباره وبلاگ


بِسْمِ اللَّهِ الرَّحْمنِ الرَّحِیم
«ن وَ الْقَلَمِ وَ ما یَسْطُرُونَ؛ سوگند به قلم و آنچه را بوسیله قلم مى ‏نویسند» قلم/1. امام صادق(ع) مى فرماید: «ما رَأَیْتُ باكِیاً اَحسَنَ تَبَسُّماً مِنَ الْقَلَمِ؛ هیچ گریانى را ندیدم كه همچون قلم به زیبایى تبسم كند».
وبلاگ «عصر نقش قلم» با نگاه جدید و نو به مسائل علمی پژوهشی، فرهنگی، اجتماعی، سیاسی و خبری افغانستان و جهان، با رعایت اصل احترام متقابل افکار، عقاید و اندیشه های دیگران، تمایل دارددر زمینه های فوق یاد آوری و اطلاع رسانی نموده و اظهار نظر نماید و لذا در موضوعات یاد شده از اظهار نظر مفید و سازنده کلیه ای اندیشمندان، متفکران، نویسندگان و دوستان صمیمانه استقبال می نماید. ای قلم هستی بسی زیبا گهر/ برگرفته علم از تو بال و پر/ با تو قرآن خدا تحریر شد/ با تو آیه آیه اش تفسیر شد.
قلم به دست گرفتم که حرف حق بنویسم
هر آنچه را نتوان گفت بر ورق بنویسم
قسم به جان قلم خورده ام که نای قلم را
به دست گیرم و تا آخرین رمق بنویسم
بر آن سرم که به رغم محیط در همه جایی
هر آنچه حق بپسندد به حقِ حق بنویسم

آمار باز دیدکنندگان
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
كل بازدیدها : نفر
تعداد کل پست ها : عدد
تعداد نویسندگان : عدد
آخرین بازدید:
آخرین به روز رسانی:
امکانات وب
Google

در این وبلاگ
در كل اینترنت

آپلود نامحدود عکس و فایل

آپلود عکس

دریافت کد آپلود سنترTop Blog
مسابقه وبلاگ برتر ماه