تبلیغات
عصر تبسّم قلم

عصر تبسّم قلم
قلم به دست گرفتم که حرف حق بنویسم = هر آنچه را نتوان گفت بر ورق بنویسم. به وبلاگ "عصر تبسّم قلم" خوش آمدید.
نویسندگان
نظر سنجی
نظر شما درباره مطالب وبلاگ (عصر تبسّم قلم) چیست؟

صفحات جانبی
پیوندهای روزانه
لینک های مفید
09192525100 :تلفن qalam54mr@yahoo.com :پیام مدیریت وبلاگ: با سلام خدمت شما بازدیدكننده گرامی، به وبلاگ من خوش آمدید، لطفا برای هرچه بهتر شدن مطالب این وبلاگ، ما را از نظرات و پیشنهادات خود آگاه سازید و به ما در ارتقاء كیفیت مطالب وبلاگ کمک کنید، با تشکر از شما، ایمیل
فهرست حدود پنج هزار تن که بگونه گروهی در سال 1357 و 1358 از سوی اداره آکسا در افغانستان کشته شدند بخشی از بررسی های دولت هلند بوده است.
دادستانهای هلند هشدار می دهند کسانی که پس از سال 1952 دست به جنایت جنگی در افغانستان زده اند و اکنون در قلمرو قانونی هالند زندگی می کنند به دادگاه کشانیده خواهند شد.
نزدیک به پنج هزار تن که بگونه گروهی از سوی اداره آکسا به علت وابستگی هایی که در سند ها از آن با عناون اخوانی، اشرار، شعله، مائوئیست، افغان ملت و غیره نام برده شده است کشته شدند اما بسیاری که در این فهرست نگاشته شده است کارگر، دست فروش و دانش آموز بودند.
نام های دو بانو نیز در این فهرست دیده می شود.طبقه بندی: اخبار،
برچسب ها: حدود پنج هزار تن، اداره آکسا، جنایت جنگی،
دنبالک ها: اسامی حدود 5000 هزار استاد دانشگاه، آموزگار، داکتر، افسران اردو و پولیس افغانستان، علما، روحانیون، تاجران ملی، شاعر و نویسنده و روشنفکر، شخصت های متنفذ قومی، کارگران و ... انتشار یافتند که رژیم خلق و پرچم در جریان یک سال(سال 1357 و 1358) اینها را کشتند و زنده به گور کردند که بسیاری از این شهیدان و عزیزان، گوری ندارند تا فرزندان و نزدیکانشان بر آن بگریند و تسلی یابند، ادامه مطلب =>،
[ شنبه 1392/07/6 ] [ 04:01 بعد از ظهر ] [ محمدعلی رحیمی ] [ نظرات ]
درباره وبلاگ


بِسْمِ اللَّهِ الرَّحْمنِ الرَّحِیم
«ن وَ الْقَلَمِ وَ ما یَسْطُرُونَ؛ سوگند به قلم و آنچه را بوسیله قلم مى ‏نویسند» قلم/1. امام صادق(ع) مى فرماید: «ما رَأَیْتُ باكِیاً اَحسَنَ تَبَسُّماً مِنَ الْقَلَمِ؛ هیچ گریانى را ندیدم كه همچون قلم به زیبایى تبسم كند».
وبلاگ «عصر تبسّم قلم» با نگاه جدید و نو به مسائل علمی پژوهشی، فرهنگی، اجتماعی، سیاسی و خبری افغانستان و جهان، با رعایت اصل احترام متقابل افکار، عقاید و اندیشه های دیگران، تمایل دارددر زمینه های فوق یاد آوری و اطلاع رسانی نموده و اظهار نظر نماید و لذا در موضوعات یاد شده از اظهار نظر مفید و سازنده کلیه ای اندیشمندان، متفکران، نویسندگان و دوستان صمیمانه استقبال می نماید. ای قلم هستی بسی زیبا گهر/ برگرفته علم از تو بال و پر/ با تو قرآن خدا تحریر شد/ با تو آیه آیه اش تفسیر شد.
قلم به دست گرفتم که حرف حق بنویسم
هر آنچه را نتوان گفت بر ورق بنویسم
قسم به جان قلم خورده ام که نای قلم را
به دست گیرم و تا آخرین رمق بنویسم
بر آن سرم که به رغم محیط در همه جایی
هر آنچه حق بپسندد به حقِ حق بنویسم

آمار باز دیدکنندگان
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
كل بازدیدها : نفر
تعداد کل پست ها : عدد
تعداد نویسندگان : عدد
آخرین بازدید:
آخرین به روز رسانی:
امکانات وب
Google

در این وبلاگ
در كل اینترنت

آپلود نامحدود عکس و فایل

آپلود عکس

دریافت کد آپلود سنترTop Blog
مسابقه وبلاگ برتر ماه